Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Son Güncelleme Tarihi 2 Ağustos 2021

Smartlemda Reklamcılık Ajansı Anonim Şirketi (“şirket”, “biz”, “bize”, “bizim” veya “reklam geldi”) topluluğumuzun bir parçası olmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kişisel bilgilerinizi ve gizlilik hakkınızı korumayı taahhüt ediyoruz. İş bu gizlilik politikası ya da kişisel bilgilerinize ilişkin uygulamalarımız hakkında sorunuz ya da herhangi bir endişeniz olduğu takdirde, lütfen iletisim@reklamgeldi.com adresine yazarak bizimle iletişime geçiniz.

İş bu gizlilik politikası aşağıdaki durumlarda bilgilerinizi nasıl kullanabileceğimizi açıklar:

 • Mobil uygulamamızı indirin ve kullanmaya başlayın – Reklam Geldi
 • Satış, pazarlama veya etkinlikler de dâhil olmak üzere ilgili yollarla bizimle etkileşimde bulunun

Bu gizlilik politikasında kullanılan kavramlarla şunlara atıfta bulunuyoruz:

 • “Uygulama” kavramı ile yukarıda listelenenler de dahil olmak üzere iş bu gizlilik politikasına bağlanan uygulamalarımızı kastediyoruz.
 • “Servisler” kavramı ile uygulamamıza ve herhangi bir satış, pazarlama veya etkinlik de dâhil olmak üzere diğer ilgili hizmetlere atıfta bulunuyoruz.

Bu gizlilik politikasının amacı mümkün olan en açık şekilde, hangi bilgileri topladığımızı, nasıl kullandığımızı ve bunlara ilişkin hangi haklara sahip olduğunuzu açıklamaktan ibarettir.  Gizlilik bildiriminin katılmadığınız herhangi bir koşulu varsa hizmetlerimizi kullanmaya lütfen derhal son verin.

Topladığımız bilgileri nasıl kullandığımızı anlamanıza yardımcı olacak bu gizlilik politikasını lütfen dikkatle okuyun.

İÇİNDEKİLER TABLOSU

 1. HANGİ BİLGİLERİ TOPLUYORUZ?
 2. BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ?
 3. BİLGİLERİNİZ KİMSEYLE PAYLAŞILACAK MI?
 4. BİLGİLERİNİZ KİMLERLE PAYLAŞILACAK?
 5. ÜÇÜNCÜ KİŞİ WEB SİTELERİNE KARŞI TUTUMUMUZ NEDİR?
 6. BİLGİLERİNİZİ NE KADAR ZAMAN SAKLIYORUZ?
 7. BİLGİLERİNİZİ NASIL GÜVENDE TUTUYORUZ?
 8. REŞİT OLMAYANLARA İLİŞKİN BİLGİ TOPLUYOR MUYUZ?
 9. GİZLİLİK HAKLARINIZ NELERDİR?
 10. “DO-NOT-TRACK” ÖZELLİKLERİ İÇİN KONTROLLER
 11. KALİFORNİYADA YERLEŞİK KULLANICILARIN ÖZEL GİZLİLİK HAKLARI VAR MI?
 12. GİZLİLİK POLİTİKAMIZDA GÜNCELLEME YAPIYOR MUYUZ?
 13. GİZLİLİK POLİTİKAMIZ İLE İLGİLİ BİZİMLE NASIL İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ?
 14. SİZE İLİŞKİN TOPLADIĞIMIZ VERİLERİ NASIL GÖZDEN GEÇİREBİLİR, GÜNCELLEYEBİLİR VEYA SİLEBİLİRSİNİZ?
 15. HANGİ BİLGİLERİ TOPLUYORUZ?

Bize açtığınız bilgiler

Kısaca: Bize sağladığınız kişisel bilgileri topluyoruz.

Uygulamaya kaydolduğunuzda, bizimle veya uygulama ve hizmetlerimizle ilgili bilgi edinmeye ilgi duyduğunuzda, uygulamada etkinliğe geçtiğinizde ya da herhangi bir yolla bizimle iletişim kurduğunuzda bizimle gönüllü olarak paylaştığınız kişisel bilgilerinizi topluyoruz.

Topladığımız kişisel bilgiler, bizimle ve uygulama ile olan etkileşimlerinizin içeriğine, yaptığınız seçimlere ve kullandığınız ürün ve özelliklere bağlıdır. Topladığımız kişisel bilgiler aşağıdakileri içerebilir:

Tarafınızca Sağlanan Kişisel Bilgiler: İsimleri, telefon numaralarını, e-mail adreslerini, posta adreslerini, iş unvanlarını, iletişim tercihlerini; gelir düzeyi, eğitim geçmişi, ülke, yaş, fatura adresleri ve diğer benzeri bilgileri toplarız.

Bize sağladığınız bütün kişisel bilgiler doğru, eksiksiz ve hatasız olmalıdır. Herhangi bir kişisel bilgide değişiklik yaptığınız takdirde bize bildirmeniz gerekmektedir. Değişikliklerin geçerli olabilmesi için uygulama üyelik sözleşmesinde belirli kısıtlamalar söz konusu olabilecektir.

Otomatik olarak toplanan bilgiler

Kısaca: İnternet Protokolü (IP) adresiniz ve/veya tarayıcı ve cihaz özellikleriniz gibi bazı bilgiler uygulamamızı ziyaret ettiğinizde otomatik olarak toplanır.

Uygulamamızı ziyaret ettiğinizde veya uygulamada gezindiğinizde belirli bilgileri otomatik olarak topluyoruz. Bu bilgiler, adınız veya iletişim bilgileriniz gibi kimliğinize ilişkin bilgileri içermez ancak IP adresiniz, tarayıcı ve cihaz özellikleriniz, işletim sisteminiz, dil tercihleriniz, yönlendirilen URL’ler, cihaz adınız, ülke, konum gibi cihaz kullanım bilgilerinizi ve uygulamamızı nasıl ve ne kadar süre kullandığınıza ilişkin teknik bilgileri içerebilir. Bu bilgiler öncelikle Uygulamamızın güvenliğini sağlamak ve çalışmasını sürdürmek, sorunları gidermek ve dâhili analiz ve raporlama amaçlarımızı gerçekleştirmek için gereklidir.

Topladığımız bilgiler şunları içerir:

 • Log and Usage Verileri: Uygulamamıza eriştiğinizde veya uygulamamızı kullandığınızda sunucularımızın otomatik olarak topladığı ve Log dosyalarına kaydettiğimiz; hizmetle ilgili teşhis, kullanım ve performans bilgileridir. Bizimle nasıl etkileşimde bulunduğunuza bağlı olarak, bu günlük verileri IP adresinizi, cihaz bilgilerinizi, tarayıcı türünü ve ayarlarınızı ve uygulamadaki etkinliğiniz hakkındaki bilgileri (kullanımınızla ilişkili tarih/saat damgaları, görüntülenen sayfalar ve dosyalar, kullandığınız özellikler gibi aramalar ve gerçekleştirdiğiniz diğer eylemler vb.) içerebilir.  Cihaz olay bilgileri (sistem etkinliği, hata raporları. (bazen ‘çökme dökümleri’ olarak adlandırılır) ve donanım ayarları gibi)
 • Cihaz Verileri: Uygulamaya erişmek için kullandığınız bilgisayarınız, telefonunuz, tabletiniz veya diğer cihazlarınız hakkındaki bilgiler gibi cihaz verilerini topluyoruz. Kullanılan cihaza bağlı olarak bu cihaz verileri, IP adresiniz (veya proxy sunucunuz), cihaz ve uygulama tanımlama numaralarınız, konumunuz, tarayıcı tipiniz, donanım modeliniz, internet servis sağlayıcınız ve/veya mobil operatörünüz, işletim sisteminiz ve sistem yapılandırmanız gibi bilgileri içerebilir.
 • Konum Verileri: Cihazınızın konumu hakkında kesin veya kesin olmayan bilgiler gibi konum verilerini topluyoruz. Ne kadar bilgi topladığımız, uygulamaya erişmek için kullandığınız cihazın türüne ve ayarlarına bağlıdır. Örneğin, bize mevcut konumunuzu (IP adresinize dayalı olarak) söyleyen coğrafi konum verilerini toplamak için GPS ve diğer teknolojileri kullanabiliriz. Bilgilere erişimi reddederek veya cihazınızda konum ayarını devre dışı bırakarak bu bilgileri toplamamıza izin vermemeyi seçebilirsiniz. Ancak, vazgeçmeyi seçerseniz Hizmetlerin belirli yönlerini kullanamayabilirsiniz.

Uygulamamız aracılığıyla toplanan bilgiler

Kısaca: Uygulamamızı kullandığınızda coğrafi konumunuz, mobil cihazınız ve anlık bildirimlerinize ilişkin bilgileri topluyoruz.

Uygulamamızı kullanıyorsanız aşağıdaki bilgileri de topluyoruz:

 • Coğrafi Konum Bilgisi: Belirli konum tabanlı hizmetleri sağlayabilmek için mobil cihazınızdan konum tabanlı bilgilere sürekli olarak veya uygulamamızı kullanırken erişim veya erişim izni isteyebilir ve bunları izleyebiliriz. Erişimimizi veya erişim iznimizi değiştirmek isterseniz, bunu cihazınızın ayarlar kısmından yapabilirsiniz.
 • Mobil Cihaz Erişimi: Mobil cihazınızın kişileri, depolama alanı ve diğer özellikleri de dâhil olmak üzere mobil cihazınızdan belirli özelliklere erişim veya erişim izni isteyebiliriz. Erişimimizi veya erişim izinlerimizi değiştirmek isterseniz, bunu cihazınızın ayarlar kısmında yapabilirsiniz.
 • Mobil Cihaz Verileri: Cihaz bilgilerini (mobil cihaz kimliğiniz, modeliniz ve üreticiniz gibi), işletim sistemi, sürüm bilgileri ve sistem yapılandırma bilgileri, cihaz ve uygulama kimlik numaraları, tarayıcı türü ve sürümü, donanım modeli internet servis sağlayıcısı ve/veya mobil operatör, İnternet Protokolü (IP) adresi (veya proxy sunucusu).gibi bilgileri otomatik olarak topluyoruz, Uygulamamızı kullanıyorsanız, uygulamamızı kullandığınız mobil cihazınızla ilişkili telefon ağı, mobil cihazınızın işletim sistemi veya platformu, kullandığınız mobil cihazın türü, mobil cihazınızın benzersiz cihaz kimliği ve özellikleri hakkında bilgi toplayabiliriz.
 • Anlık Bildirimler: Hesabınızla veya Uygulamanın belirli özellikleriyle ilgili olarak size anlık bildirimler göndermeyi talep edebiliriz. Bu tür iletişimleri almaktan vazgeçmek isterseniz, cihazınızın ayarlar kısmından bunları kapatabilirsiniz.

Bu bilgiler öncelikle Uygulamamızın güvenliğini sağlamak ve çalışmasını sürdürmek, sorunları gidermek ve dâhili analiz ve raporlama amaçlarımızı gerçekleştirmek için gereklidir.

 1. BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ?

Kısaca: Bilgilerinizi meşru ticari menfaatlere, sizinle olan sözleşmemizin yerine getirilmesine, yasal yükümlülüklerimize uygun olarak ve/veya sizin rızanıza dayalı amaçlarla işleriz.

Uygulamamız aracılığıyla toplanan kişisel bilgileri aşağıda açıklanan çeşitli ticari amaçlar için kullanırız. Kişisel bilgilerinizi, sizinle bir sözleşme akdetmek veya ifa etmek için, sözleşme gereği hizmetlerimizi ifa etmek için, uygulamamızı geliştirmek için, üçüncü parti kişilere analiz sunulabilmesi için, sizin rızanızla ve/veya yasal yükümlülüklerimize uymak için meşru ticari çıkarlarımıza dayanarak işleriz. Aşağıda listelenen her bir amacın yanında güvendiğimiz belirli işleme alanları belirtilmiştir.

Topladığımız veya aldığımız bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanırız:

 • Hesap oluşturma ve oturum açma sürecini kolaylaştırmak: Bizimle olan hesabınızı bir üçüncü şahıs hesabına (Google veya Facebook hesabınız gibi) bağlamayı seçerseniz, bu üçüncü şahıslardan toplamamıza izin verdiğiniz bilgileri, hesap oluşturma ve oturum açma sürecini kolaylaştırmak için kullanırız.
 • Referans göndermek için: Uygulamamızda kişisel bilgiler içerebilecek referanslar yayınlarız. Bir referans göndermeden önce, adınızı ve referansın içeriğini kullanmak için onayınızı alacağız. Referansınızı güncellemek veya silmek isterseniz, lütfen iletisim@reklamgeldi.com adresinden bizimle iletişime geçin ve adınızı, referans konumunuzu ve iletişim bilgilerinizi eklediğinizden emin olun.
 • Geri bildirim isteme: Bilgilerinizi geri bildirim istemek ve uygulamamızı kullanımınız hakkında sizinle iletişim kurmak için kullanabiliriz.
 • Kullanıcıdan kullanıcıya iletişim sağlamak için: Bilgilerinizi, her kullanıcının rızasıyla kullanıcıdan kullanıcıya iletişim sağlamak için kullanabiliriz.
 • Kullanıcı hesaplarını yönetmek için: Bilgilerinizi hesabınızı yönetmek ve çalışır durumda tutmak amacıyla kullanabiliriz.
 • Size idari bilgiler göndermek için: Kişisel bilgilerinizi size ürün, hizmet ve yeni özellik bilgileri ve/veya şartlar, koşullar ve politikalarımızdaki değişiklikler hakkında bilgi göndermek için kullanabiliriz.
 • Hizmetlerimizi korumak için: Bilgilerinizi, Uygulamamızı güvenli ve emniyetli tutma çabalarımızın bir parçası olarak kullanabiliriz (örneğin, dolandırıcılığın izlenmesi ve önlenmesi için)
 • Şartlarımızı, koşullarımızı ve politikalarımızı ticari amaçlarla, yasal ve düzenleyici gerekliliklere uymak veya sözleşmemizle bağlantılı olarak uygulamak.
 • Yasal taleplere cevap vermek ve zararı önlemek için: Bir mahkeme celbi veya başka bir yasal talep alırsak, nasıl yanıt vereceğimizi belirlemek için elimizdeki verileri incelememiz gerekebilir.
 • Siparişlerinizi yerine getirmek ve yönetmek için: Bilgilerinizi, Uygulama aracılığıyla yapılan siparişlerinizi, ödemelerinizi, iadelerinizi ve değişimlerinizi yerine getirmek ve yönetmek için kullanabiliriz.
 • Ödül çekilişlerini ve yarışmaları yönetmek için: Yarışmalarımıza katılmayı seçtiğinizde, bilgilerinizi ödül çekilişlerini ve yarışmaları yönetmek için kullanabiliriz.
 • Hizmetlerin kullanıcıya sunulmasını sağlamak ve kolaylaştırmak için: Bilgilerinizi size istenen hizmeti sağlamak için kullanabiliriz.
 • Kullanıcı sorularına yanıt vermek/kullanıcılara destek sunmak için: Bilgilerinizi, sorularınıza yanıt vermek ve Hizmetlerimizin kullanımıyla ilgili olası sorunları çözmek için kullanabiliriz.
 • Size pazarlama ve promosyon iletişimleri göndermek için: Biz ve/veya üçüncü taraf pazarlama ortaklarımız, bize gönderdiğiniz kişisel bilgileri (pazarlama tercihlerinize uygunsa) pazarlama amaçlarımız için kullanabiliriz. Örneğin, bizim veya Uygulamamız hakkında bilgi almakla ilgilendiğinizi ifade ederken, pazarlamaya abone olurken veya başka bir şekilde bizimle iletişime geçerken, sizden kişisel bilgiler toplayacağız. Pazarlama e-postalarımızdan istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz (aşağıdaki “GİZLİLİK HAKLARINIZ NELERDİR?” bölümüne bakın).
 • Size özel reklamlar sunarken: Bilgilerinizi, ilgi alanlarınıza ve/veya konumunuza göre uyarlanmış, kişiselleştirilmiş içerik ve reklamlar geliştirmek ve görüntülemek (ve bunu yapan üçüncü taraflarla birlikte çalışmak) ve etkinliğini ölçmek için kullanabiliriz.
 1. BİLGİLERİNİZ KİMSEYLE PAYLAŞILACAK MI?

Kısaca: Bilgileri yalnızca sizin izninizle, yasalara uymak, size hizmet sunmak, haklarınızı korumak veya ticari yükümlülükleri yerine getirmek için paylaşıyoruz.

Elimizde bulundurduğumuz verileri aşağıda sıralanan yasal dayanaklara göre işleyebilir veya paylaşabiliriz:

 • Onay: Kişisel bilgilerinizi belirli bir amaç için kullanmamız için bize özel izin verdiyseniz, verilerinizi işleyebiliriz.
 • Meşru Menfaatler: Meşru ticari menfaatlerimizi elde etmek için gerekli olduğunda makul ölçüde verilerinizi işleyebiliriz.
 • Bir Sözleşmenin İfası: Sizinle bir sözleşme yaptığımız durumlarda, sözleşmemizin şartlarını yerine getirmek için kişisel bilgilerinizi işleyebiliriz.
 • Yasal Yükümlülükler: Bilgilerinizi, yürürlükteki yasalara, hükümet taleplerine, adli soruşturma, mahkeme emri veya mahkeme celbine yanıt olarak olduğu gibi yasal sürece uymak için yasal olarak yapmamız gerektiğinde ifşa edebiliriz. (ulusal güvenlik veya yasanın uygulama gerekliliklerini yerine getirmek için kamu makamlarına yanıt olarak ifşa etmek de dâhil).
 • Önemli Çıkarlar: Politikalarımızın olası ihlalleri, şüpheli dolandırıcılık, herhangi bir kişinin güvenliğine yönelik potansiyel tehditler içeren durumlar ve yasa dışı faaliyetlerle ilgili olarak araştırmak, önlemek veya harekete geçmek için gerekli olduğuna inandığımız takdirde veya anılan sebeplerle dahil olduğumuz davalarda kanıt olarak bilgilerinizi ifşa edebiliriz.

Daha spesifik olarak, aşağıdaki durumlarda verilerinizi işlememiz veya kişisel bilgilerinizi paylaşmamız gerekebilir:

 • Ticari Transferler: Bilgilerinizi herhangi bir birleşme, şirket varlıklarının satışı, finansman veya işimizin tamamının veya bir kısmının başka bir şirketçe satın alınmasıyla bağlantılı olarak veya müzakereler sırasında paylaşabilir veya aktarabiliriz.
 • Satıcılar, Danışmanlar ve Diğer Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcılar: Verilerinizi, bizim için veya bizim adımıza hizmet veren ve bu işi yapmak için bu tür bilgilere erişim gerektiren üçüncü taraf satıcılar, hizmet sağlayıcılar, yükleniciler veya aracılarla paylaşabiliriz. Örneğin: ödeme işleme, veri analizi, e-posta teslimi, barındırma hizmetleri, müşteri hizmetleri ve pazarlama çalışmaları. Seçilmiş üçüncü tarafların Uygulamada, zaman içinde Uygulamamızla nasıl etkileşim kurduğunuz hakkında bizim adımıza veri toplamasını sağlayacak olan izleme teknolojisini kullanmalarına izin verebiliriz. Bu bilgiler, diğer şeylerin yanı sıra, verileri analiz etmek ve izlemek, belirli içeriğin, sayfaların veya özelliklerin popülerliğini belirlemek ve çevrimiçi etkinliği daha iyi anlamak için kullanılabilir. Bu bildirimde açıklanmadıkça, bilgilerinizin hiçbirini promosyon amacıyla üçüncü taraflarla paylaşmayız, satmayız, kiralamayız veya ticaretini yapmayız.
 • Üçüncü Taraf Reklam Verenler veya Verecek Olanlar: Uygulamayı ziyaret ettiğinizde veya kullandığınızda reklam sunmak için üçüncü taraf reklam şirketlerini kullanabiliriz. Bu şirketler, ilginizi çeken mal ve hizmetlerle ilgili reklamlar sunmak için web Site(ler)imize ve web çerezlerinde ve diğer izleme teknolojilerinde yer alan diğer web sitelerine yaptığınız ziyaretlerle ilgili bilgileri kullanabilir ve paylaşılabilir. Yine aynı şekilde bize reklam verecek üçüncü taraf şirketleri ile yapılacak görüşmeler esnasında uygulama ile alakalı hazırlanan veri analizinde ve raporlarda bilgileriniz kullanılabilir ve paylaşılabilir.
 • İştirakler: Bilgilerinizi bağlı şirketlerimizle paylaşabiliriz, bu durumda bilgilerinizi paylaştığımız bağlı şirketlerin bu gizlilik politikasına uymasını zorunlu kılacağız. Bağlı şirketler, ana şirketimizi ve kontrol ettiğimiz veya bizimle müşterek kontrol altında olan tüm bağlı kuruluşları, ortak girişim ortaklarını veya diğer şirketleri içerir.
 • İş Ortakları: Size belirli ürünler, hizmetler veya promosyonlar sunmak için bilgilerinizi iş ortaklarımızla paylaşabiliriz.
 • Teklif Duvarı: Uygulamamız, üçüncü taraflarca barındırılan bir “teklif duvarı” görüntüleyebilir. Bu tür bir teklif duvarı, üçüncü taraf reklamcıların, bir reklam teklifinin kabulü ve tamamlanması karşılığında kullanıcılara sanal para birimi, hediyeler veya başka öğeler sunmasına olanak tanır. Böyle bir teklif duvarı Uygulamamızda görünebilir ve coğrafi bölgeniz veya demografik bilgileriniz gibi belirli verilere dayalı olarak size gösterilebilir. Bir teklif duvarına tıkladığınızda, üçüncü bir tarafa ait harici bir web sitesine yönlendirileceksiniz ve Uygulamamızdan ayrılacaksınız. Kullanıcı kimliğiniz gibi benzersiz bir tanımlayıcı, sahtekârlığı önlemek ve ilgili ödülü hesabınıza gerektiği gibi aktarmak için teklif duvarı sağlayıcısıyla paylaşılacaktır. Üçüncü taraf web sitelerini kontrol etmediğimizi ve bu web sitelerinin içeriğiyle ilgili hiçbir sorumluluğumuz olmadığını lütfen unutmayın. Üçüncü taraf bir web sitesine yönelik bir bağlantının dâhil edilmesi, bu web sitesinin tarafımızca onaylandığı anlamına gelmez. Buna göre, bu tür üçüncü taraf web siteleri ile ilgili herhangi bir garanti vermiyoruz ve bu web sitelerinin kullanımından kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmayacağız. Ek olarak, herhangi bir üçüncü taraf web sitesine eriştiğinizde, bu web sitelerine erişirken ve bu web sitelerini kullanırken sahip olduğunuz haklarınızın, bu web sitelerinin kullanımına ilişkin gizlilik bildirimi ve hizmet şartlarına tabi olacağını bilmelisiniz.
 1. BİLGİLERİNİZ KİMLERLE PAYLAŞILACAK?

Kısaca: Bilgileri yalnızca aşağıdaki kategorilerdeki üçüncü şahıslarla paylaşıyoruz.

Bilgilerinizi yalnızca aşağıda sıralanan kategorilerdeki üçüncü şahıslarla paylaşır ve onlara açıklarız. Verilerinizi rızanıza dayalı olarak işlediysek ve rızanızı geri almak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki “GİZLİLİK POLİTİKASI İLE İLGİLİ BİZİMLE NASIL İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ?” bölümünde verilen iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçin.

 • Reklam Ağları
 • Satış Ortaklığı Programları
 • Bulut Bilişim Hizmetleri
 • İletişim ve İşbirliği Araçları
 • Veri Analitiği Hizmetleri
 • Veri Depolama Hizmet Sağlayıcıları
 • Performans İzleme Araçları
 • Yeniden Hedefleme Platformları
 • Satış ve Pazarlama Araçları
 • Sosyal Ağlar
 • Test Araçları
 • Kullanıcı Hesabı Kaydı ve Kimlik Doğrulama Hizmetleri
 • Web Sitesi Barındırma Hizmet Sağlayıcıları
 • Potansiyel veya Daimi Reklam Veren Müşterilerimiz
 1. ÜÇÜNCÜ KİŞİ WEB SİTELERİNE KARŞI TUTUMUMUZ NEDİR?

Kısaca: Web sitemizin reklamını yapan ancak bağlantılı olmayan üçüncü taraf sağlayıcılarla paylaştığınız hiçbir bilginin güvenliğinden sorumlu değiliz.

Uygulama, bizimle bağlantılı olmayan ve diğer web sitelerine, çevrimiçi hizmetlere veya mobil uygulamalara bağlantı verebilecek üçüncü şahısların reklamlarını içerebilir. Üçüncü taraflara sağladığınız verilerin güvenliğini ve gizliliğini garanti edemeyiz. Üçüncü şahıslar tarafından toplanan hiçbir veri bu gizlilik bildirimi kapsamında değildir. Uygulamaya veya Uygulamadan bağlanabilecek diğer web siteleri, hizmetler veya uygulamalar dâhil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın içeriğinden veya gizlilik ve güvenlik uygulamalarından ve politikalarından sorumlu değiliz. Bu tür üçüncü tarafların politikalarını incelemeli ve sorularınıza yanıt vermek için doğrudan onlarla iletişime geçmelisiniz.

 1. BİLGİLERİNİZİ NE KADAR ZAMAN SAKLIYORUZ?

Kısaca: Bilgilerinizi, yasalar aksini gerektirmedikçe, bu gizlilik bildiriminde belirtilen amaçları yerine getirmek için gerekli olduğu sürece saklarız.

Kanunen daha uzun bir saklama süresi gerekmedikçe veya izin verilmedikçe (vergi, muhasebe veya diğer yasal gereklilikler gibi) kişisel bilgilerinizi yalnızca bu gizlilik bildiriminde belirtilen amaçlar için gerekli olduğu sürece saklayacağız. Bu bildirimdeki hiçbir amaç, kişisel bilgilerinizi, kullanıcıların bizde hesap sahibi olduğu süre boyunca saklamamızı gerektirmeyecektir.

Kişisel bilgilerinizi işlemek için devam eden meşru bir ticari ihtiyacımız olmadığında, bu tür bilgileri sileriz veya anonimleştiririz veya bu mümkün değilse (örneğin, kişisel bilgileriniz yedek arşivlerde saklandığından), güvenli bir şekilde kişisel bilgilerinizi saklarız ve silinmesi mümkün olana kadar başka işlemlerden izole tutarız.

 1. BİLGİLERİNİZİ NASIL GÜVENDE TUTUYORUZ?

Kısaca: Kişisel bilgilerinizi organizasyonel ve teknik güvenlik önlemleri sistemi ile korumayı amaçlıyoruz.

İşlediğimiz tüm kişisel bilgilerin güvenliğini korumaya uygun olarak tasarlanmış teknik ve kurumsal güvenlik önlemleri aldık. Ancak, bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için aldığımız önlemlere ve çabalarımıza rağmen, internet üzerinden yapılan hiçbir elektronik iletimin veya bilgi depolama teknolojisinin %100 güvenli olacağı garanti edilemez, bu nedenle bilgisayar korsanlarının, siber suçluların veya diğer yetkisiz üçüncü şahısların bu bilgilerin güvenliğini sarsmayacağını taahhüt veya garanti edemeyiz. Güvenliğimizi yenebilir ve bilgilerinizi uygunsuz bir şekilde toplayabilir, erişebilir, çalabilir veya değiştirebilirler. Kişisel bilgilerinizi korumak için elimizden gelenin en iyisini yapacak olsak da kişisel bilgilerin Uygulamamıza ve Uygulamamızdan iletilmesinin riski size aittir. Uygulamaya yalnızca güvenli bir ortamda erişmelisiniz.

 1. REŞİT OLMAYANLARA İLİŞKİN BİLGİ TOPLUYOR MUYUZ?

Kısaca: 18 yaşın altındaki çocuklardan bilerek veri toplamayız veya bu çocuklara pazarlama yapmayız.

18 yaşın altındaki çocuklardan bilerek veri talep etmiyoruz veya bu çocuklara pazarlama yapmıyoruz. Uygulamayı kullanarak, en az 18 yaşında olduğunuzu beyan edersiniz. 18 yaşından küçük kullanıcılardan kişisel bilgilerin toplandığını öğrenirsek, hesabı devre dışı bırakırız ve bu tür verileri kayıtlarımızdan derhal silmek için makul önlemleri alırız.

 1. GİZLİLİK HAKLARINIZ NELERDİR?

Kısaca: Hesabınızı istediğiniz zaman inceleyebilir, değiştirebilir veya sonlandırabilirsiniz.

Hesap Bilgileri

Herhangi bir zamanda hesabınızdaki bilgileri gözden geçirmek veya değiştirmek ya da hesabınızı sonlandırmak isterseniz, şunları yapabilirsiniz:

 • Hesap ayarlarınızda oturum açın ve kullanıcı hesabınızı güncelleyin veya silin.

Hesabınızı feshetme talebiniz üzerine, hesabınızı ve bilgilerinizi aktif veri tabanlarımızda devre dışı bırakacak veya sileceğiz. Ancak, dolandırıcılığı önlemek, sorunları gidermek, herhangi bir soruşturmaya yardımcı olmak, Kullanım Koşullarımızı uygulamak ve/veya geçerli yasal gerekliliklere uymak için dosyalarımızda bazı bilgileri tutabiliriz.

E-posta pazarlamasından vazgeçme: Gönderdiğimiz e-postalardaki abonelikten çıkma bağlantısına tıklayarak istediğiniz zaman pazarlama e-posta listemizden çıkabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra pazarlama e-posta listesinden çıkarılacaksınız; ancak, örneğin hesabınızın yönetimi ve kullanımı için gerekli olan hizmetle ilgili e-postaları göndermek, hizmet taleplerine yanıt vermek veya diğer pazarlama dışı amaçlar için sizinle iletişim kurmaya devam edebiliriz.

 1. “DO-NOT-TRACK” ÖZELLİKLERİ İÇİN KONTROLLER

Çoğu web tarayıcısı ve bazı mobil işletim sistemleri ile mobil uygulamalar, çevrimiçi tarama etkinliklerinizle ilgili verilerin izlenmemesi ve toplanmaması için gizlilik tercihinizi belirtebileceğiniz/etkinleştirebileceğiniz bir Do-Not-Track (“DNT”) özelliği veya ayarı içerir. Bu aşamada, DNT sinyallerini tanımak ve uygulamak için tek tip bir teknoloji standardı yoktur. Bu nedenle, şu anda DNT tarayıcı sinyallerine veya çevrimiçi izlenmeme tercihinizi otomatik olarak bildiren diğer mekanizmalara yanıt vermiyoruz. Gelecekte izlememiz gereken bir çevrimiçi izleme standardı benimsenirse, bu gizlilik bildiriminin gözden geçirilmiş bir versiyonunda sizi bu uygulama hakkında bilgilendireceğiz.

 1. KALİFORNİYADA YERLEŞİK KULLANICILARIN ÖZEL GİZLİLİK HAKLARI VAR MI?

Kısaca: Evet, California’da ikamet ediyorsanız, kişisel bilgilerinize erişimle ilgili belirli haklara sahipsiniz.

“Shine The Light” yasası olarak da bilinen Kaliforniya Medeni Kanunu Bölüm 1798.83, California’da ikamet eden kullanıcılarımızın, yılda bir kez ve ücretsiz olarak doğrudan pazarlama amaçları için üçüncü kişilerle paylaşılan kişisel bilgi kategorileri (varsa) ve hemen önceki takvim yılında kişisel bilgileri paylaştığımız tüm üçüncü tarafların adları ve adresleri hakkındaki bilgileri talep etmesine ve almasına izin verir. Kaliforniya’da ikamet ediyorsanız ve böyle bir talepte bulunmak istiyorsanız, lütfen aşağıda verilen iletişim bilgilerini kullanarak talebinizi yazılı olarak bize iletin.

 1. GİZLİLİK POLİTİKAMIZDA GÜNCELLEME YAPIYOR MUYUZ?

Kısaca: Evet, yasalara uygun olarak gizlilik politikamızı gerektiği gibi güncelleyeceğiz.

Bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleyebiliriz. Güncellenmiş sürüm, güncellenmiş bir “Güncelleme” tarihi ile belirtilecek ve güncellenmiş sürüm, erişilebilir olduğu anda yürürlüğe girecektir. Bu gizlilik bildiriminde önemli değişiklikler yaparsak, bu tür değişikliklere ilişkin belirgin bir bildirim yayınlayarak veya doğrudan size bir bildirim göndererek sizi bilgilendirebiliriz. Bilgilerinizi nasıl koruduğumuzdan haberdar olmak için bu gizlilik bildirimini sık sık gözden geçirmenizi öneririz.

 1. GİZLİLİK POLİTİKAMIZ İLE İLGİLİ BİZİMLE NASIL İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ?

Gizlilik politikamız ile ilgili sorularınız veya yorumlarınız varsa, bize iletisim@reklamgeldi.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

 1. SİZE İLİŞKİN TOPLADIĞIMIZ VERİLERİ NASIL GÖZDEN GEÇİREBİLİR, GÜNCELLEYEBİLİR VEYA SİLEBİLİRSİNİZ?

Ülkenizde geçerli yasalara bağlı olarak, sizden topladığımız kişisel bilgilere erişim talep etme, bu bilgileri değiştirme veya bazı durumlarda silme hakkına sahip olabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi gözden geçirme, güncelleme veya silme talebinde bulunmak için lütfen profil sayfasını ziyaret edin.